Letohradská pětka po dvanácté

Joooo!!!! Po dvou letech, kdy jsme nemohli pořádat plnou verzi přespolního běžeckého závodu Letohradská pětka, se situace vrátila do normálu a letošní ročník už mohl proběhnout tak, jak jsme byli všichni zvyklí. V sobotu 7.5. se proto na Orlici u Orlovny začali od rána scházet závodníci, aby poměřili síly se svými konkurenty na závodní trati. První dětská kategorie odstartovala v 10:00 a byla pro ně připravena trať 100 metrů. S přibývajícím věkem se délka trasy prodlužovala. V 12:00 startér starosta Petr Fiala odstartoval hlavní závod na 5 kilometrů. Ihned se ujal vedení Radek Hübl z Vencl týmu Ústí nad Orlicí, který dopředu ohlásil útok na traťový rekord. To se mu nakonec povedlo a nový rekord trati je 16 minut a 5 vteřin. V ženské kategorii zvítězila Lenka Jančaříková z Orla Židenice v čase 20:15. Celkově se závodu zúčastnilo 233 běžců všech věkových a výkonnostních kategorií. Počasí se také podařilo, takže jsme si užili příjemnou sobotu. Poděkování si zaslouží všichni dobrovolníci, co mi na závodech pomáhali. Jmenovitě: Helena, Antonín, Tonda, Karolína a Tereza Živní; Martina a Marie Brandejsovy; Miriam a Dan Sykovi; Pavlína Švecová; Tomáš, Matěj, Lída a Jana Moravcovi; Lucka a Ondra Kaválkovi; Tomáš Baumgartl; Marek Faltus; Tomáš Stejskal; Jakub Valenta; Simona Venclová a Dana Smítalová. Děkuji přátelé.