Závod v přespolním běhu - 25.9.2021 Hory u České Třebové

Blíží se svátek sv. Václava a také přespolní běh na Horách u České Třebové. Koná se zde již 24. ročník Memoriálu br. Františka Jindry, zasloužilého člena Orla, který organizoval jako nádražák vlaky na památnou pouť na sv. Hostýně a byl za to i vězněn. Letos jsme opět uspořádali závod po náročných lyžařských tratích na krásném poutním místě na Horách u České Třebové a stejně jako v loňském roce ve složité epidemiologické situaci. Je potěšitelné, že přibývá závodníků z řad dětí a mládeže a i účastníků lidového běhu. Závodu se zúčastnilo téměř 200 závodníků a z toho polovina byla v dětských a mládežnických kategoriích. Ve všech kategoriích, jak dětských, tak dospělých bylo velké zastoupení členů Orla. Příkladem všem byla účast starosty Orla Stanislava Juránka v závodě na 6 km, kde v Orelské běžecké lize obsadil ve své kategorii krásné 2. místo a účast starostky Orlické župy a generální sekretářky Orla Marie Brandejsové v lidovém běhu.

V Orelské běžecké lize v dospělých kategoriích byly tyto výsledky: Muži A 1. místo: Jan Záveský Orel Česká Třebová Muži B 1. místo: Martin Šerák Orel Obřany Muži C 1. místo: Petr Kamenický Orel Židenice Muži D 1. místo: Jaroslav Scherrer Orel Moravské Budějovice

Ženy A 1. místo: Martina Brandejsová Orel Orlice Ženy B 1. místo: Jitka Jabůrková Orel Vyškov Ženy C 1. místo: Lenka Jančaříková Orel Židenice

Náš díky patří pořadatelům za vzorně připravenou trať v krásném, i když náročném prostředí a řediteli závodu Martinu Voleskému za hladký průběh závodu.